O mnie


Jubiler / Artysta

Artur Skorupski


Urodzony  27.05 1962 w Kluczborku. Polska

Od najmłodszych lat obcował ze sztuką (malarstwo i rzeźba) pod kierunkiem ojca, mistrza jubilerstwa, nauczyciela plastyki w liceum.

Przygoda z jubilerstwem rozpoczęła się w 1981 roku praktyką u kilku polskich Mistrzów Jubilerskich. Na emigracji w Wielkiej Brytanii, udoskonalił umiejętności jubilerskie na kursach mistrzowskich na University of Birmingham (School of Jewellery- Jewellery Fine Techiques – Masterclass) oraz London Metropolitan University (Sir John Cass Faculty of Art, Media & Design; Tony Tigg Setting Masterclass). Kolejne osoby, które miały wpływ na jego rozwój to: Cathy Stephens Leicester, UK; Peter Keightley Uppingham UK oraz Ortwin Thyssen Cantrbury UK.
„poznał pełne spektrum sztuki jubilerskiej od pierwotnych metod odlewniczych do wykorzystywania najnowszych technik przy użyciu lasera. Odkąd pamięta zawsze fascynowały go nowe formy i możliwości uprawiania sztuki. Wszystkie prace są wytworem jego rąk i umysłu, od projektu po efekt końcowy.

Kolejną wielką fascynacją wplecioną w jego życie jest fotografia.
Debiut na międzynarodowym konkursie plastycznym w kategorii fotografia w Albenga (Włochy) zakończony sukcesem pierwsze miejsce.
Wystawy : Albenga-Pallazo ODDO ,Savona Villa Cambiosa, Cascina Pozzo, Padova Art. Talent Show 2015
Samouk nie tworzy jednego stylu,  zmienia się jak kameleon, można odnieść wrażenie, że autorem jego prac jest wiele osób. Sam artysta twierdzi „….może w tym moim chaosie jest jednak jakiś porządek, który powoduje ze widz wie że jest tam kawałek mojej duszy”.
Po powrocie z emigracji, od 2013 roku prowadzi własną pracownię jubilerską oraz studio fotografii artystycznej. Nie zamyka się na inne dziedziny sztuki, „….nie mam pojęcia co jeszcze będę robił. Sam proces tworzenia jest tak magiczny, ze nie ma znaczenia co będzie tworzone, ma być pięknie i emocjonalne, nie musi się nazywać …”